Skip to content Skip to footer

Dijital Pazarlama Kariyerine Başlayın

laptop computer on glass-top table

‘Pazarlama’ terimini ve hatta ‘dijital pazarlama’ terimini duymuş olabilirsiniz, ancak bu kazançlı mesleğin kendi başınıza öğrenebileceğiniz ve evden yapabileceğiniz bir şey olduğunu biliyor muydunuz? 

Veriler, dijital pazarlamada ortalama kariyerin 50.000 dolar civarında olduğunu gösteriyor ve bu diğer mesleklere göre çok yüksek bir oran.

Sadece bu değil, dijital ve alternatif medya gelirleri tahmini olarak %11,6 (2020) arttı ve bu da küresel olarak 496,08 milyar dolara tekabül ediyor.

Aşağıda, dijital pazarlamacı olarak başlayabileceğiniz ve nihayetinde bir uzman olabileceğiniz, bazı eylemlere katılmanıza yardımcı olacak birkaç yolu gözden geçiriyoruz.

Dijital Pazarlama Teknolojisi

Öncelikle, düzgün bir bilgisayara ve sabit bir internet bağlantısına ihtiyacınız olacak, bu nedenle, birikmiş paranız varsa, her ikisine de yatırım yapmak harika bir fikirdir. Gelişmekte olan bir girişimci ve dijital pazarlamacı olarak, sosyal medya hesaplarındaki gönderilerden bahsetmek yerine, web siteleri oluşturmanızı veya revize etmenizi, içerik / bloglar sağlamanızı isteyecek müşteriler arayacaksınız. Açıkçası, iyi ekipman bu tür hizmetleri sunmanıza yardımcı olurken, hatalı ekipman kesinlikle sizi engelleyecektir. Eski bir dizüstü bilgisayarınız ve bozuk bir modeme sahip olmanızın hiçbir müşterinin umrunda olmayacağını unutmayın, bu insanlar mazeret değil sonuç isterler.

Web Siteleri Oluşturma

Aldığınız birçok müşteri, kendinizi oraya koymaya başladığınızda, size web siteleri hakkında bir şey bilip bilmediğinizi soracaktır. Wordpress, deneyimli tasarımcıların bile web siteleri oluşturmak için kullandığı ortak bir kaynaktır. Web siteleri oluşturma konusunda çalışma bilgisine sahip olduğunuzda, müşterinizin şık görünümlü web sitelerinde içerik yayınlamaktan bahsetmeye gerek kalmadan barındırma hizmetleri sağlayabileceksiniz.

Google İlk Sıraya Çıkma Optimizasyonu (SEO)

Pazar araştırması yapmanın yanı sıra, etkili arama motoru optimizasyonu (SEO) hizmetleri sağlamanıza yardımcı olacak tonlarca analitik araç vardır. Bazı hosting sağlayıcıları Seo hosting paketi sağlamaktadır. Dijital pazarlama işinizi otomatik olarak geliştirecek ve müşterilerinizin gözünde iyi niyetli bir profesyonel olarak karşılarına çıkmanızı sağlayacak bir seçenektir.

Etkileyici Görseller

Dijital pazarlama işine atladığınızda, ister yazılı kelime ister dijital resim olsun, içeriğin çok önemli olduğunu göreceksiniz.

Bu konuda sakın endişelenmeyin, internet ortamında her türlü resimi bulabilir ve kullanabilirsiniz. Birden fazla sektöre daldığınızda, bu tür genel kaynakların sağlayamayacağı özel görüntülere / fotoğraflara ihtiyacınız olabilir. Örneğin, bir blog, sosyal medya gönderisi ve hatta bir web sayfası için bir “ayakkabı resimi” ihtiyacınız olabilir. Farklı pazarlamacıların resimlerini indirip kullanabilirsiniz.

Artık dijital pazarlama alanında bir kariyere daldığınızda nelerin gerekli olacağına dair bir fikriniz olduğuna göre, bu istekleri gerçeğe dönüştürmek için eyleme geçirilebilir adımlar atmaya başlayabilirsiniz. Dijital pazarlama, zaman geçtikçe daha da ilerleyen ve hızlıca büyüyen bir alandır.

Leave a comment

Socials

Follow Me!

Feel free to reach out to me on my email.

Gökhan Dede – Designed by me, powered by wp ©   2022 All Rights Reserved.