Skip to content Skip to footer

E-Ticaret Nedir?

All signs on green for e-commerce? No, just East Commerce Street in San Antonio.Tip: there is also a E Commerce Street sign available with red lights (see my photo line).

E ticaret elektronik ticaretin kısaltılmış halidir. E ticaret bir ürünün veya bir hizmetin internet ortamında satışa sunulmasıdır. E ticarette bir esnafın veya bir şirketin ürünlerini sadece bulunduğu konumda değil bütün ülke üzerinde veya bütün dünya üzerinde satışa sunmasıdır. E ticaret gün geçtikçe daha çok ivme kazanan bir sektör haline gelmeye başladı. Bunun başlıca sebeplerinden biride pandemi dönemidir. İnsanlar istedikleri ürünü veya ürünleri kendilerini yormadan direk arama motorlarına yazarak bulabilmektedirler. E ticaretin bu kadar çok ivme kazanmasının bir diğer nedeni ise örnek verecek olursak insanlar bir köyde veya kasabada yaşasa bile büyük şehirlerde bulabilecekleri her türlü ürünü zahmet çekmeden kapılarına kadar gelmesidir. 

E ticaretin sistemini kısaca anlatacak olur isek müşteriler istedikleri ürünleri farklı satış platformları üzerinden sipariş vermektedirler. N11, Trendyol , Gittigidiyor , ve benzeri platformlardan verilen siparişler satışı yapan firmaya anlık olarak düşmektedir siparişi onaylayan satıcılar ürünü özenle hazırlayıp paketleyip kargoya teslim etmektedirler. Anlık olarak müşteri ürününün nerde olduğunu kargo firması aracılığı ile görmektedir. Ürünü teslim alan müşteriler ürünü beğenmezler ise veya ürün hatalı çıkar ise hiçbir mazeret bildirmeden iade edebilme hakkına sahiptirler. E ticaret hem yeni bir kazanç kaynağı olmasının yanı sıra hem de hayatımızı oldukça kolaylaştıran bir sektördür 

Leave a comment

Socials

Follow Me!

Feel free to reach out to me on my email.

Gökhan Dede – Designed by me, powered by wp ©   2022 All Rights Reserved.